• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Психологічна служба

У багатьох в житті виникають складнощі. Особливо складно переживати такі моменти дітям та підліткам. Саме для допомоги молодим людям в нашій школі працює психолог - Рогульчик Оксана Олександрівна та соціальний педагог - Омельчук Ярослав Вікторович.

Психологічне просвітництво - формування у учнів, вихованців та їхніх батьків (законних представників), у педагогічних працівників і керівників освітніх установ потреби в психологічних знаннях, бажання використовувати їх в інтересах власного розвитку. Створення умов для повноцінного особистісного розвитку і самовизначення учнів, вихованців на кожному віковому етапі, а також у своєчасному попередженні можливих порушень у становленні особистості і розвитку інтелекту;

- Психологічна профілактика - попередження виникнення явищ дезадаптації учнів, вихованців в освітніх установах, розробка конкретних рекомендацій педагогічним працівникам, батькам (законним представникам) з надання за допомоги в питаннях виховання, навчання і розвитку;
- Психологічна діагностика - поглиблене психолого - педагогічне вивчення учнів, вихованців протягом усього періоду навчання, визначення індивідуальних особливостей і схильностей особистості, її потенційних можливостей у процесі навчання і виховання, у професійному самовизначенні, а також виявлення причин і механізмів порушень у навчанні, розвитку, соціальної адаптації.
- Психологічна корекція - активний вплив на процес формування особистості в дитячому віці і збереження її індивідуальності, здійснюване на основі спільної діяльності педагогів - психологів, дефектологів, логопедів, лікарів, соціальних педагогів та інших фахівців, Ця робота включає в себе елементи гри і рисункові методи ( в залежності від віку дитини). Проведення позакласних заходів (класна година, КВК) також входять до компетенції психолога.
- Консультативна діяльність - надання допомоги учням, вихованцям, їх батькам (законним представникам), педагогічним працівникам та іншим учасникам освітнього процесу в питаннях розвитку, виховання і навчання за допомогою психологічного консультування.

З метою створення умов для повноцінного розвитку та навчання дітей, збереження їх психологічного здоров’я, надання кваліфікованої допомоги з питань взаємовідносин та спілкування з друзями, батьками, вчителями, створена та діє психологічна служба.

На сьогоднішній день шкільна психологічна служба стала невід’ємною частиною освітнього закладу і реалізує мету підтримки та збереження психологічного здоров’я учнів.

Роботу з учнями школи та їх батьками здійснює практичний психолог школи Авдейчик Анатолій Олександрович

Психологічна служба школи ставить перед собою наступні задачі:

· Здійснювати діагностичну та розвивальну діяльність;

· Здійснювати консультативну діяльність;

· Брати до уваги та реалізовувати в роботі з дітьми їх можливості та резерви розвитку їх віку;

· Здійснювати розвиток індивідуальних особливостей дітей;

· Створювати благодатний для розвитку дитини психологічний клімат;

· Надавати своєчасноу психологічну допомогу;

· Здійснювати профілактичну та психодіагностичну діяльность;

· Надавати психологічну підтримку класним керівникам в роботі з учнями, які потребують додаткової уваги;

· Нести відповідальність за збереження конфіденційності отриманих даних.

Кiлькiсть переглядiв: 232

Коментарi